TEHER ALATT NŐ
A pálma és Orbán népszerűsége

Unom a szót vesztegetni az ordas hazugságokra a kommunista rendszert csontig kiszolgáló, liberálbolsi, de mégis független sajtó üldöztetéséről és a rendkívüli jogrenddel kapcsolatos sunyi feltételezésekre valamint az ellenzék statiszta szerepre való kényszerítéséről szóló mellébeszélésekre
Unom Karácsony piti játszmáit, remélem senki előtt sem titok, hogy az önkormányzati választásokat követően is a kormány ajánlott partnerséget és adott hosszú türelmi időt a teendőit illetően még mindig sötétben tapogatódzó főpolgármesternek.
Unom a kispályás figurákat, akik Orbán gesztusa ellenére éppen akkor akarnak revansot venni a kézbe kapott városok és kerületek vezetésére képtelen polgármesterek elszenvedett kudarcaiért, mikor az országba betör a járvány. A külföldről támogatott liberálbolsevik elit sajnos soha nem a hazaszeretetéről volt híres. Az erdélyi magyarok lerománozásán és a 56-os ünneplők közé lövető gyurcsányisták aljasságán nem lehet felülemelkedni, sem ezzel sem a hozzá hasonult politikai erővel szóba sem jöhet a megbékélés, azonban a félrevezetett szavazóikat kérem, nyugodjanak bele végre, hiszen már a Financial Times egyik szerzője is elismeri: Magyarország egy működő demokrácia, nincs itt semmiféle demokráciadeficit.
Most, hogy az SRF tudósítója végre kimondta mi a baj Orbánnal idézem a Financial Times egy másik cikkét melyben szerző sorolja a további megbocsáthatatlan bűnöket: vezetése alatt az elmúlt 10 évben teljesen átalakult Magyarország. 2010 óta a gazdaság az egyik legnagyobb növekedést mutatta az egész Európai Unióban, nagyon alacsony munkanélküliség mellett. Az oktatást az óvodától az egyetemekig átalakította a kormánya. Már a legkisebbeket is a nemzeti identitás és a keresztény értékek fontosságára nevelik az óvodákban. Az FT nem örül Orbán népszerűségének, de elismeri, hogy három választáson zsinórban nyert a magyarok határon inneni és túli szavazataival, a kormány sikeres intézkedései között említi, a családpolitikát, a családi adókedvezményt, a babaváró hitelt, a meddőséget gyógyító intézmények felkarolása a lap szerint nem csak népszerű, de a demográfiai adatokon is látszik a hatása döntően a közép- és felső-közép- osztályba tartozó heteroszexuális párokra épülő családok körében.
A Financial Times-nak az persze nem tetszik, hogy nem engedi be Orbán korlátlanul az idegeneket, és kifogásolja Soros bírálatát valamint a nemzeti konzultációkat is.
Az FT azt reméli, a járvány miatti válság Orbán kormányának bukását is elhozhatja 2022-ben, ha felszínre kerülnek az egyenlőtlenségek, és az egészségügy rossz helyzete.
Édes Istenem, a FT-nek fogalma sincs, mi rejtőzik a magyar lélekben, mi minden számít egy magyarnak, amikor a szavazófülkében odateszi az x-et.
Jól emlékszem 2018-ra, Gulyás Gergely első nagyobb nyilvános szereplésekor megnyert magának. Aranyt nevezte kedvenc költőjének és az Ágnes asszony négy sorát "séróból" idézte: Nosza sírni, kezd zokogni,/Sűrü záporkönnye folyván:/Liliomról pergő harmat,/Hulló vizgyöngy hattyu tollán.
A Financial Timesnek sejtelme sincs az ellenzékről, az ellenzék döntő hányadának pedig Arany János költészetéről.
És amíg a keresztény és magyar lelkiismeret felelősségéről szóló Gulyás Gergely által idézett sorok tartalmát még felfogni is képtelen, nemhogy annak következtetéseit akár a maga, akár a pártjára nézve hiánytalanul levonni képes Gyurcsány irányítja az Orbán ellen fenekedőket, feleslegesen reménykedik a FT szerzője.
Mondhatnám kár a gőzért, a magyarok lelkéből Orbán érdemei kiirthatatlanok.
czyla
(2020.05.24)