Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13


A tudós ott kezdődik, hogy rájön arra, mennyi mindent nem tud még – vallja Csókay András

„Attól, hogy valaki nem hiszi az Úr Jézust, őbenne ugyanúgy él. A tudomány is a teremtett világ része, a tudomány is Istentől van. Nem az ember találta ki a C-vitamint! Az megvolt, Szentgyörgyi professzor úr felismerte és közreadta. Valahogy így kell ezt elképzelni szerintem.”

Csókay András orvos, idegsebész interjút adott a felvidéki Magyar 7 folyóiratnak. A korábban is igen aktív közéleti szerepet vállaló szakorvost egy egész ország ismerte meg tavaly a bangladesi sziámi ikreket szétválasztó magyar orvoscsoport egyik vezetőjeként. A köztudottan istenhívő professzort a hitről, a szenvedésről, a megváltásról és a reményről kérdezték.
 
Gyermekkori karácsonyok
 
Teljesen tradicionális karácsonyaink voltak. Vártam én is a csengettyűszót, az ajándékokat. Az idén is fogom, együtt az unokákkal. Mi, felnőttek is várhatjuk nyugodtan a Jézuskát. Ő hozza az ajándékot, valóban, hiszen bennünk él. Az Evangéliumban is az áll: „Én bennetek vagyok, ti meg énbennem.” A bennünk élő Jézusból árad karácsonykor is a szeretet, ha tudunk róla, ha nem. Így hát nyugodtan mondjuk azt a gyermekeinknek, a Jézuska hozza az ajándékot. Tényleg az hozza! Rajtunk keresztül! Ebből is látszik, hogy a Bibliának minden szava igaz.
 
Fontos az, hogy megmagyarázzuk ezeket a dolgokat, igazoljuk a Biblia állításait? –kérdezték.
 
Azért fontos, mert rengeteg okos ember van, aki ellenségesen áll a hithez. Nem a szeretet irányából nézi az Evangéliumot, állandóan fogást keres rajta. Az ember óhatatlanul vitába keveredik ilyenekkel, kell, hogy legyen egy-egy jól működő érve. Ha meggyőzni nem is tudja a másikat, felnőtt embereket szerintem egyébként sem lehet meggyőzni, de ha elgondolkodtatja, már az is elég.
 
Szenvedés, öröm
 
Minden átélt szenvedéssel növekszik az ember hite, ha kitartóan hisz abban, hogy a Jóisten sokkal jobban szereti őt, mint ő saját magát. Érdekes módon a szenvedéseken keresztül, ezeket átélve lehet igazán megtapasztalni az örömöt. Nagy misztérium ez, de így van! Isten soha nem akarja a szenvedést, azt az emberek okozzák maguknak. A Jóisten kárpótol majd mindenkit, de hogy miként, azt pontosan csak a mennyben tudjuk meg. Valószínűleg nem földi módon, hiszen amit mi, emberek egyszer elrontottunk, nem adja újra a kezünkbe, hogy még inkább elrontsuk. Inkább rajtunk keresztül próbálja meg kijavítani.
 
Vakcina, tudományellenesség
 
Mindez számomra a gőg határtalanságát, az Istenbe vetett bizalom hiányát mutatja. Egészen elképesztő, amint sokan odáig merészkednek, hogy mindenféle szakértelem nélkül, médiahírekre támaszkodva mondjanak ítéletet. A baj az, hogy ezzel mind a saját, mind a családjuk életét veszélybe sodorják. Száz évvel ezelőtt valahogy nem volt ennyire ostoba az emberiség, bár a két világháború persze nem ezt mutatja. Én értem, hogy ebben az információdömpingben nagy a csábítás, hogy mindenféle hülyeséget elhiggyünk, ne hallgassunk a szakértőkre, összeesküvés-elméletekkel vegyük körbe magunkat. Összeesküvések persze vannak, mindig is voltak. De azért lássuk be, nem lehet mindenki gonosz! Nagy bátorság és nagy ostobaság kell ahhoz, hogy egészségügyi kérdésekben ilyen öntörvényű döntéseket hozzon valaki.
 
Ki a tudós?
 
A tudós ott kezdődik, hogy rájön arra, mennyi mindent nem tud még. Ez az első lépcsőfok a magas tudás felé, belátni a magas nem tudást. Belátni, hogy hiába áldoztam negyven évet a kutatásra, mennyire keveset tudok még mindig. Itt kezdődik a tudomány.
 
Hit
 
Attól, hogy valaki nem hiszi az Úr Jézust, őbenne ugyanúgy él. A tudomány is a teremtett világ része, a tudomány is Istentől van. Nem az ember találta ki a C-vitamint! Az megvolt, Szentgyörgyi professzor úr felismerte és közreadta. Valahogy így kell ezt elképzelni szerintem.
 
Pomichal Krisztián interjúja nyomán
Megjelent a Magyar7 2020/52. számában.
(2020.12.25.)