Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13


Biden Amerikájában a jogvédők szerint sérti az állatokat az emberi felsőbbrendűség

Nem lehet már valakire azt mondani, hogy csirke vagy patkány, mert ezzel az állatokat sértik meg az emberek, és csak azt mutatják ki, hogy ők felsőbbrendűek náluk. Ezt a hozzáállást meg kell változtatni, és a fajizmus elvével is le kell számolni a jog - és állatvédők szerint.

Az amerikai PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) is beállt a felvilágosult nyelvhasználat mögé, és nemrég egy bejegyzésben írtak arról, hogy hogyan tudnak az emberek egy még befogadóbb világot kialakítani csupán a szavaikkal. Az állatvédő szervezet természetesen az állatokra helyezte a hangsúlyt az útmutatásában, így többek között azt lehetett megtudni belőle, hogy az emberi felsőbbrendűség sértő az állatokra nézve.
 
A PETA szerint, ha az emberek egymást valamilyen állat néven hívják, azzal csak azt a mítoszt erősítik, miszerint az emberek felsőbbrendűek, mint az állatok, és igazolni lehet az állatokkal szembeni erőszakot. Az igazságosságért úgy lehet fellépni, hogy az emberek elutasítják a felsőbbrendű nyelvezetet.
 
Így például nem szabad egy embert nyúlnak hívni, mondják inkább azt rá, hogy gyáva. A patkány szó helyett használják inkább a besúgót, a disznó helyett pedig például a visszataszító kifejezést.
 
Az állatvédők szerint a fajizmus is nagy gondot jelent, ami azt az elvet képviseli, hogy az emberek feljebb valók, mint az állatok. Ezzel ráadásul az elnyomást tartják fent az emberek. Későbbi posztjaiban a szervezet még arról is írt, hogy az állat-ellenes becsmérlő kifejezések degradálják az állatokat, mert ezzel negatív emberi tulajdonságokkal ruháznak fel egyes fajokat.
 
A fajizmust népszerűsítő nyelv a PETA szerint egyébként nem csak káros, de pontatlan is. Rámutattak, hogy a disznók például intelligens lények, komplex társadalmi életük van és empátiát is mutatnak bajba jutott társaik iránt. A kígyók pedig okos állatok, és családi kapcsolataik is vannak.
 
Az állatvédők most arra buzdítanak mindenkit, aki hisz az egyenlőségben és az igazságban, hogy vessenek egy pillantást a saját meggyőződéseikre és arra, hogy milyen nyelvet használnak. Majd szabaduljanak meg attól az elavult beidegződéstől, ami lealacsonyítja az állatokat.
 
Arra egyébként többen is felhívták a figyelmet a PETA bejelentésére kapcsán, hogy az állatok valójában nem értik meg az emberi nyelvet, így nem is lehet az sértő rájuk nézve. Volt, ahol azt is kiemelték, hogy elég téves azt hinni, hogy az ember ne lenne felsőbb rendű, mint egy hal vagy egy féreg.
 
Forrás: V4NA
(2021.01.30.)