A sajtok, a sílécek és az autópályák után az örökzöld fák is rasszisták lettek
Nem felelt meg az iskola új kabalájának az örökzöld fa, mert felvetődött, hogy köze lehetett azokhoz a 19. századi lincselésekhez, amelyeknek feketék voltak az áldozatai.

A lincselések áldozatai főleg a fekete bőrű emberek voltak a 19. és a 20. század idején az Egyesült Államokban, és őket sok esetben fára akasztották fel. A szóban forgó portlandi iskola egy olyan fekete bőrű aktivista, Ida Bell Wells-Barnett nevét viseli január óta, aki riporterként éppen a lincseléses esetekről tudósított.
A portlandi állami iskolákat tömörítő oktatási testület vezetője, Michelle DePass egy megbeszélésen azt hozta szóba, hogy felmerült-e valakiben is aggály a kabala ábrázolását illetően. Szerinte mindig vannak vakfoltok, és ez egy kivételesen nagy lehetett.
Egy másik testületi tag részéről kiderült, hogy szóba került a kabalánál annak az aggasztó vonatkozása. Martin Osborne szerint azonban ők úgy tekintettek a fára, mint az élet szimbólumára, nem pedig a haláléra. Arra is rámutatott, hogy az örökzöldet ábrázoló kabalának semmi köze nincs a lincselés szörnyű történelméhez az Egyesült Államokban, ráadásul a lincselésnél nem örökzöld fákra akasztották fel az embereket.
A jelenlegi állás szerint az iskola felveszi a kapcsolatot a névadó Wells-Barnett családjával, hogy megbeszéljék velük, mit szólnak az új kabalafigurához. Szavazni majd csak ez után fognak róla.
Az érdekes esetről többen is posztoltak a közösségi médiában, és arra mutattak rá, hogy már az örökzöld fák is rasszisták lettek, és a jelek szerint fekete bőrű embereket akarnak ölni. Így a védtelen fák olyan dolgok sorához csatlakoztak a rasszizmus vádját illetően, mint a klasszikus zene vagy a sajt.
Forrás: V4NA
(2021.04.07.)