Brüsszel be akar avatkozni a választásokba

Oltás
Az elmúlt két hétben egymillió oltást vettek fel az emberek, közöttük volt mintegy 115 ezer olyan ember is, aki az első oltást vette fel – mondta Orbán Viktor, hozzátéve, hogy a harmadik oltást a lakosság 27 százaléka adatta be, ez jóval magasabb, mint a tízszázalékos uniós átlag. A kormányfő kiemelte, hogy a harmadik oltás felvételével a csökkenő védettségi szint újból 90 százalék fölé emelhető. A miniszterelnök elmondta: a következő időszakban a kormány mindenkit személyesen meg fog keresni, hogy értesítse az embereket, csökkenőben van a védettségük foka, és a következő időszakban minden településem oltási akciónapokat szerveznek, amitől Orbán Viktor azt reméli, hogy a harmadik oltás felvétele rakétasebességgel fog kilőni.
A pedagógus szakszervezet tanárhiánytól tart a kötelező oltások miatt, hiszen még mindig vannak olyan pedagógusok, akik nem oltatták be magukat. A miniszterelnök arra kérte a tanárokat, hogy a gyermekeink érdekében vegyék fel az oltást. Az új omikron variánssal kapcsolatban a kormányfő úgy fogalmazott: egyelőre még bizonytalan minden, és a tudósok közt nincs még konszenzus például arról, hogy mennyire fertőz, milyen konkrét tünetei vannak, de ennek ellenére jobb az óvatosság.
Népszavazás
A napokban elfogadott gyermekvédelmi népszavazást ért ellenzéki és külföldi kritikákkal kapcsolatban kijelentette, hogy a saját gyerekeink nevelése ügyében megvan a saját véleményünk és továbbra sem szeretnénk, hogy ebbe bárki beleszóljon. Orbán Viktor ennek kapcsán kiemelte, hogy őt valójában nem érdekli, hogy melyik szervezet mit mond, számára az a fontos, hogy a magyar emberek mit gondolnak erről a kérdésről.
– Fontosnak tartom, hogy a gyermekeim magyarok legyenek, fontos, hogy minél többen ezt gondolják, vigyék tovább a kultúránkat, és hogy Magyarországon magyarok éljenek
A most jelenlévő nyugati hullám nem tartja tiszteletben, hogy a gyerekek nevelése a szülők joga – hangsúlyozta. Megerősítette azt a korábbi álláspontját, amely arról szól, hogy nem megengedhető, hogy az LMBTQ-aktivistákat beengedjék a magyar iskolákba. Ki kell állnunk a gyermekeink védelme mellett, ezért is lesz ezzel kapcsolatban népszavazás – jelentette ki.
A kormányfő emlékeztetett, hogy nagyon komoly ügyről van szó, a kormány csak az emberek támogatásával tudja megvédeni a magyarok érdekeit. Felidézte a 2016-os migrációval kapcsolatos népszavazást, akkor is nagy nyomást helyeztek a kormányra, hogy fogadjunk be migránsokat, de egy népszavazással sikerült mindezt megakadályozni.
Szóba került, hogy Brüsszelben felfüggesztették a hazánknak járó uniós kifizetéseket.
Zsarolnak minket, de ami jár, az jár. A gazdaságunk az egységes európai piac része, a pénz nekünk jár, és ezt a helyzetet nem lehet hosszútávon fenntartani – jelentette ki, jogtalannak nevezve az eljárást. Orbán Viktor reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy az országnak járó pénzügyi forrásokat idővel megkapjuk. Ha kitartunk, akkor győzni fogunk – tette hozzá.
A jövő évi országgyűlési választással kapcsolatban Orbán Viktor rámutatott, hogy egy választás nem egy kávéházi összejövetel, hanem egy komoly dolog, arról szól, hogy milyen lesz a jövőnk. Véleménye szerint emiatt magától értetődő az, hogy Brüsszel be akar avatkozni a jövő évi voksolásba, hiszen jelenleg Magyarország kiáll magáért az unióban.
Brüsszelben, amikor előállnak a javaslataikkal, annyit akarnak hallani a magyaroktól is, hogy "Jawohl!" (németül: Igenis!) – fogalmazott a miniszterelnök.
Rezsicsökkentés
A miniszterelnök beszélt arról is, hogy a kis- és középvállalkozásokat is bevonják a rezsicsökkentésbe. Kiemelte, hogy a kormány 33 ezer kisvállalkozónak tette lehetővé szerdai döntésével azt, hogy belépjenek az új, kedvezőbb árú egyetemes szolgáltatásvásárlásra, ami a villamosenergia–beszerzést illeti. – Gondoskodunk arról, hogy a Magyar Villamosművek jól működjön, ez az egyik legnagyobb cége Magyarországnak, eddig állta a sarat – fogalmazott. Tájékoztatása szerint A villanyért Bécsben kétszer, Berlinben háromszor annyit fizetnek, de gázért Stockholmban például nyolcszor annyit kell fizetniük, mint itthon.
Forrás: MTI, hirado.hu, magyarnemzet.hu
(2021.12.03.)