Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

A magyar férfi vízilabda-válogatott kiütötte Brazíliát

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a hazai rendezésű világbajnokságon: Märcz Tamás együttese csütörtökön a Margitszigeten 20-6-ra győzte le a brazil csapatot.

(Percről percre)
NEGYEDIK NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, biztos győzelem a csoport leggyengébbje ellen. 20–6

32. perc: A brazilok jó sokáig támadtak, és a végére csak bevágtak egy újabb gólt, De Paula lőtte be. 20–6

31. perc: Lövésig nem jutottak a brazilok, jöttünk előre, a kapujából kimozduló Mendes lenyomta a víz alá a meginduló magyar játékost, ötméteres. Az ötméterest megint Nagy Ádám végezte el, és ezúttal már belőtte a jobb alsóba. 20–5

31. perc: Brazil időkérés.

31. perc: Emberelőnybe kerültünk, és utána jött egy szabálytalanság Hárai ellen, ötméteres. Az ötöst Nagy Ádám kihagyta, mert Mendes kezéről a kapufára pattant a labda.

30. perc: Könnyelmű átadást halászott le a brazil kapus, a mezőnyjátékosok viszont nem tudtak újabb gólt szerezni, Freitas lövése a lécről ment fölé.

29. perc: Álmélkodott a magyar védelem, Guimares bemozdult, kapta a labda, kirontott rá Lévai, a brazil mégis el tudta dobni mellette. 19–5

28. perc: Jansik szerzett labdát, nem sokáig tarott a brazil támadás. A magyar sem sokkal tovább, mert gyors emberelőny után Hárai közelről bombázott a kapuba. 19–4

27. perc: Zalánki lopott el egy passzt, gyorsan indultunk, centerben kapta Angyal, és biztosan pattintott a kapu bal oldalába. 18–4

26. perc: Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, és mi történt? Az, hogy Mezei a magasból paskolta a labdát a bal felsőbe. Ezzel minden magyar mezőnyjátékos szerzett már gólt a világbajnokságon. 17–4

26. perc: Emberelőnybe kerültek a brazilok, Real lövését Lévai védte a bal alsónál.

25. perc: A másik oldalon viszont nem kellett a kapufa segítsége, mert Varga Dénes kintről nagy gólt lőtt. A kapus beleért ugyan, de védeni nem tudta. 16–4

25. perc: Ezúttal a a brazilok hozták el a labdát, Pedroso csavart centerből, de a kapufáról nem pattant be a labda.

25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed.

HARMADIK NEGYED

24. perc: Vége a harmadik negyednek. 15–4

24. perc: Maradt még egy lehetőségünk támadni, de ezt most túlkombináltuk.

24. perc: Támadásban teljesen hatástalanok a brazilok, nálunk viszont ott van Nagy Ádám, aki kintről néhány lóba után a léc alá bombázott. 15–4

23. perc: Nehéz ám az élet a medencében, ha brazil az ember... Megint nem jutottak lövéshez. A másik oldalon Zalánki lövését kivédte Mendes. Már az ötödik védését mutatta be.

22. perc: A brazilok nem jutottak lövéshez, a másik oldalon Zalánki bombája megint ellenállhatatlan volt. Tíz közte. 14–4

21. perc: Real lőtte el megint, ezúttal azonban nem találta el a kaput. A másik oldalon egy közeli pöccintést a kapus a gólvonalról szedte ki.

21. perc: Négyméterest kaptunk a Hárai ellen elkövetett szabálytalanság miatt, és bár a kapus érezte az irányt, Varga Dénes lövése így is bement. 13–4

20. perc: Emberelőnyben játszhattak a brazilok, Freitas lövése elszállt.

18. perc: Jött a sarokdobás, Angyal kapta középen, és véget vetett a Mendes-mágiának. 12–4

18. perc: Emberelőnybe kerültünk, Vámosnak jött húzásra, Mendes viszont fejjel védett.

19. perc: Real keze elég jól sül, ezúttal is óriási gólt lőtt a bal alsóba. 11–4

18. perc: Varga lőtte rá a bal felső irányába, Mendes viszont ezt is kifogta. Maradt a labda nálunk, a center elől viszont a kapus elhozta.

18. perc: Magyar kontra után jöttek a brazilok, csakhogy nem jutottak lövéshez, lejárt a támadóidő.

17. perc: Kettős előnybe kerültünk, de Angyal lövését Mendes védte nagy bravúrral.

17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed.

MÁSODIK NEGYED

16. perc: Vége az első félidőnek, nyolc gól az előny. 11–3

16. perc: Maradt még egy támadásra lehetőségünk, emberelőnyt is kaptunk, majd Zalánki kapufát lőtt. Egy tizedmásodperccel a vége előtt Varga Dénes oda sem nézett, úgy passzolt, Nagy Ádám pedig a meglepett brazilok mellett lőtt egy gólt. 11–3

16. perc: Kontrát fújtak, így halt hamvába a magyar támadás. Coutinho lőtt messziről, de nem találta el a kaput.

15. perc: Burián lövését mentette a brazil blokk, jöhettek előre a dél-amerikaiak. Ki is harcoltak egy kiállítást, megfeledkeztünk Lacerdáról, aki teljesen egyedül kapta a labdát, és közelről  a léc alá lőtt. 10–3

14. perc: Magyar időkérés.

14. perc: Újabb távoli lövés jött a braziloktól, de ezt is mentette a kapufa, amelyről Léva hátára pattant a labda, majd vissza a kapufára. Nahát.

14. perc: Emberelőnybe kerültünk, sakk-matt helyzetből Hárai lőtt a bal felsőbe. 10–2

13. perc: Real lóbált egészen messzire a kaputól, és a labda a blokkról megpattanva becsapta Lévait, így lett gól. 9–2

12. perc: A brazilok elrontották az emberelőnyüket, a másik oldalon Hárai tűnt el a vízben, de nem fújtak kiállítást.

12. perc: Zalánki passzolt centerbe, kaptunk egy emberelőnyt, Manhercz passzolt Zalánkihoz, aki kintről kilőtte a bal alsót. 9–1

10. perc: Mannhercz lövését is kilökte magáról a kapufa, de a brazil támadás sem hozott gólt.

10. perc: Emberelőnybe kerültek a brazilok, majd Real irtózatos erejű lövését a léc mentette.

9. perc: Megint elhoztuk a labdát, és ennek a támadásnak is gól lett a vége. Ezúttal Vámos lőtte el kintről, a védekező kéz mellett, a kapusnak esélye sem volt. 8–1

9. perc: Elkezdődött a második negyed.

ELSŐ NEGYED

8. perc: Vége az első félidőnek, ez eddig úthenger... 7–1

8. perc: Hosszasan támadtunk, egészen a támadóidő végéig, Zalánki pedig kintről irgalmatlan erővel lőtt a bal alsóba. 7–1
7. perc: A magyar támadás gól nélkül ért véget, a brazilok viszont emberelőnyt kaptak, Guimares lövését Lévai fogta.

7. perc: Megint Coutinho vállalta el kintről, de arasznyival lőtt a bal sarok mellé.

6. perc: Coutinho lövését fogta Lévai, majd a magyar támadás viszonylag gyorsan véget ért, mert kaptunk egy ötméterest. Az ötöst ezúttal Pohl lőtte, és a hálóba pattintott. 6–1

6. perc: A brazil támadás megint meglehetősen rövid idő alatt véget ért, a kontra után Burián hozta fel a labdát, nem támadák meg, Hárainak passzolt, őt viszont visszahúzták, ötméteres. Az ötméterest Jansik a bal alsóba vágta. 5–1

5. perc: Emberelőnybe kerültünk, ment a labda balról jobbra, majd vissza, Vámos lövését kifogta a kapus, de Jansik visszaszerezte, megtallta a passza Buriánt, aki nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 4–1

4. perc: Emberelőnybe kerültek a brazilok, szépen megjáratták, és az egyedül maradt Pedroso jobbról a bal alsóba húzta a labdát. 3–1

4. perc: Jó magyar blokk után jöhettünk előre, megint Manhercz gondolta úgy, hogy ideje lenne gólt lőni, a védője lemaradt, így könnyen lőtt a bal alsóba. 3–0

3. perc: Gyenge brazil lövés után hoztuk el a labdát, majd centerből Mezei próbált gólt lőni, de a kapus védett.

2. perc: Lévai a magyar kapuban, ügyesen kiúszott, és megszerezte a labdát. Jött a magyar akció, majd egy középre adott labdát Varga Dénes szinte elsüllyedve pöckölte a jobb alsóba a labdát. 2–0
1. perc: A támadóidő végéig játszottunk, Manhercz lóbált, passzt imitált, aztán inkább kintról mesterien ejtett a hálóba. 1–0

1. perc: Gyorsan kaptunk egy emberelőnyt, miután elhoztuk a labdát, gondosan megjárattuk, majd a jobb helyzetnél is jobbat kerestek a játékosok, végül Zalánki lőtte el a szélről, sarokdobás.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat fehér, a brazil kék sapkában játszik.

Forrás: hirado.hu, nemzetisport.hu, mti.hu

Mezei Tamás (b) és a brazil Felipe Lacerda a vizes világbajnokság férfi vízilabda tornáján, az A csoportban játszott Magyarország - Brazilia mérkőzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2022. június 23-án. MTI/Koszticsák Szilár