TRUMP ÉS PUTYIN MEGKEZDTE A MEGÁLLAPODÁS MEGALAPOZÁSÁT

Ukrajnáról
Putyin és Trump folytatta a részletes és őszinte eszmecserét az Ukrajna körüli helyzetről;
Az orosz vezető megerősítette elvi elkötelezettségét a konfliktus békés rendezése mellett;
Putyin pozitívan reagált arra az elképzelésre, hogy a konfliktusban részt vevő felek 30 napig kölcsönösen megtagadják az energetikai infrastruktúra létesítményeire irányuló csapásokat:
Donald Trump javaslatot tett arra, hogy a konfliktusban részt vevő felek 30 napig kölcsönösen mondjanak le az energetikai infrastruktúrát érintő csapásokról. Vlagyimir Putyin kedvezően reagált erre a kezdeményezésre, és azonnal megfelelő parancsot adott az orosz hadseregnek.
Moszkva ezzel kapcsolatban rámutatott, hogy le kell állítani az ukrajnai kényszersorozást és az ukrán erők újrafegyverzését:
A konfliktus eszkalálódásának megakadályozásának és a konfliktus politikai és diplomáciai eszközökkel történő megoldására való törekvés egyik legfontosabb feltétele a külföldi katonai segélyek és a Kijevnek nyújtott hírszerzési információk teljes leállítása kell, hogy legyen.
Putyin és Trump felhívta a figyelmet az ukrán fegyveresek által a kurszki térségben civilek ellen elkövetett barbár terrorista bűncselekményekre:
Megjegyezték továbbá, hogy komoly kockázatokat rejt a kijevi rezsim elkötelezettségének hiánya, amely már többször szabotálta és megszegte az elért megállapodásokat.
Moszkva a jóakarata jeléül átadja Kijevnek az Oroszországban kezelés alatt álló 23 súlyosan sebesült ukrán katonát;
Március 19-én az orosz és az ukrán fél foglyokat cserél a „175-öt 175-ért” formula alapján;
Moszkva és Washington megállapodott abban, hogy szakértői csoportokat állítanak fel az ukrajnai rendezés érdekében.
A kétoldalú kapcsolatokról és a nemzetközi helyzetről
Putyin és Trump számos olyan elképzelést vitatott meg, amelyek a gazdaság és az energiaágazat terén a jövőben a kölcsönösen előnyös együttműködés fejlesztése irányába mutatnak;
A vezetők számos nemzetközi kérdést érintettek, többek között a közel-keleti és a vörös-tengeri helyzetet:
Közös erőfeszítéseket tesznek a válságpontokon kialakult helyzet stabilizálása, a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozása és a globális biztonság terén való együttműködés kialakítása érdekében. Ez pedig hozzájárul majd az amerikai-orosz kapcsolatok általános légkörének javításához.
Az orosz elnök konstruktívan reagált amerikai kollégája azon elképzelésére, hogy a Fekete-tengeren a hajózás biztonságára vonatkozó kezdeményezést kellene megvalósítani;
Putyin és Trump egyetértett abban, hogy Irán soha nem kerülhet olyan helyzetbe, hogy elpusztítsa Izraelt.
A két ország vezetője legutóbb február 12-én kommunikált egymással, akkor a megbeszélés csaknem másfél órán át tartott. Egyebek mellett az ukrajnai helyzetről tárgyaltak, és megállapodtak a kapcsolattartás folytatásában, többek között egy személyes találkozó megszervezéséről.
VIA OROSZHÍREK