Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

A zágrábi fiaskó után a Fradi az Európa Ligáért folytatja

A Ferencváros az Európa Liga főtáblájáért vagy az első meccsen idegenben 2-1-es előnyt szerző litván Suduvával, vagy az izraeli Makkabi Tel-Avivval csap össze

A Ferencváros nem tudott élni az idegenben elért 1-1 jelentette minimális előnnyel, a Groupama Arénában 4-0-s vereséget szenvedett a Dinamo Zagrebtől a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének visszavágóján, így az Európa Liga csoportköréért küzdhet a jövő héttől.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Ferencváros – Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)
Groupama Aréna, 19 356 néző, v.: Buquet (francia)
gólszerzők: Ademi (16.), Petkovic (47.), Olmo (55.), Gojak (79.)
sárga lap: Civic (24.), Heister (89.), illetve Ademi (26.), Hajrovic (28.), Majer (91.)
kiállítva: Civic (69.)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Dvali, Blazic, Civic – Sigér, Haratin – Zubkov, Skvarka (Heister, 71.), Nguen (Varga R., 65.) – Szihnyevics (Boli, 84.)

Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Dilaver, Peric, Leovac – Moro, Ademi (Gojak, 69.) – Orsic, Olmo (Situm, 84.), Hajrovic (Majer, 77.) – B. Petkovic

továbbjutott: a Dinamo, 5-1-es összesítéssel

A telt házas mérkőzés első perceiben mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, az első negyed óra végén a spanyol Dani Olmo, a nyári U21-es Európa-bajnokság legértékesebb játékosának remek kiugratása után Ademi 11 méterről vette be Dibusz kapuját. A gól után a Dinamo maradt fölényben, a Ferencvárost ugyanakkor a 30. perc után több gólhelyzetet is ki tudott dolgozni, de az állás ennek a szünetig nem változott.

A fordulást követően szinte azonnal megduplázta előnyét a horvát együttes: Orsic beadását Petkovic továbbította a magyar csapat kapujába. Hét perccel később Olmo volt eredményes, ezzel végleg eldöntötte a továbbjutást. Az FTC Civic kiállítása miatt a 69. percben emberhátrányba került és komoly gólhelyzetet már nem tudott kialakítani, sőt, a riválisnál a hajrában a csereként beállt Gojak is betalált. Az utolsó percben a vendégek részéről Petkovic büntetőt rontott.

A Ferencváros az Európa Liga főtáblájáért vagy az első meccsen idegenben 2-1-es előnyt szerző litván Suduvával, vagy az izraeli Makkabi Tel-Avivval csap össze. A párharc első mérkőzését jövő csütörtökön idegenben vívja Szerhij Rebrov vezetőedző csapata, a visszavágóra augusztus 29-én kerül sor. A Dinamo Zagreb a főtáblára kerülésért a norvég Rosenborggal találkozik.