Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

Rövidpályás gyorskorcsolya Eb - Jászapáti Petra bronzérmes 1000 méteren

Jászapáti Petra bronzérmet nyert 1000 méteren vasárnap a gdanski rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon.

A 24 éves szegedi versenyző ugyan negyedikként haladt át a célvonalon, de az előtte végző holland Xandra Velzeboert szabálytalanság miatt kizárták, ezért a harmadik helyre lépett előre. A győzelmet a belga Hanne Desmet szerezte meg.

A magyarok legutóbb a 2019-es Eb-n szereztek érmet a női mezőnyben, akkor a váltó zárt harmadikként, egyéniben pedig előzőleg öt évvel ezelőtt Bácskai Sára Luca volt bronzérmes 1500 méteren.

Forrás: mti.hu
A harmadik helyen végzett Jászapáti Petra (b) a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság női 1000 méteres versenyének döntőjében a lengyelországi Gdanskban, a Hala Olivia sportcsarnokban 2023. január 15-én. Mellette a második helyezett holland Suzanne Schulting (k) és a győztes belga Hanne Seidel (j) MTI/Illyés Tibor