Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

Újabb három magyar arany

Három magyar aranyérem született a Caliban zajló uszonyos- és búvárúszó világbajnokság csütörtöki versenynapján.

A Magyar Búvár Szakszövetség (MBSZ) tájékoztatása alapján a birminghami Világjátékokon kétszeres bronzérmes Bukor Ádám (fotón) ezúttal világbajnok lett 200 méteres felszíni úszásban, ugyanitt Kiss Nándor a második leggyorsabb volt.

A férfiaknál a 200 uszonyos gyors döntőjét Cséplő Kelen nyerte meg, ebben a számban volt még egy magyar dobogós, Lengyeltóti Bence harmadikként zárt. A vb második versenynapján Mozsár Alex a 1500 méteres felszíni kategóriában ezüstérmes lett, míg Pázmányi Sándor negyedikként végzett. Ugyancsak negyedikként csapott célba Pernyész Dorottya a női 200 uszonyos gyorson. Blaszák Lilla egyéni csúcsot úszott (1:31.91 p) 200 női uszonyos gyorson, ezzel ő ötödik helyen végzett.

A Holoda Péter, Cséplő Kelen, Varga Krisztina, Senánszky Petra alkotta 4x100-as vegyes váltó is világbajnok lett. A selejtezőben Cséplő helyett Hamlin Matthew kapott lehetőséget.

A magyar uszonyos és búvárúszó-válogatott két versenynap után 5 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzéremnél tart Caliban.