Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

ARANYÉRMES A MAGYAR LÁNY KÉZILABDA-VÁLOGATOTT a Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon

A magyarok 24 éremmel zárták Besztercebányán a XVI. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált melynek szombati zárónapján, délután két csapatsportágban végeztek dobogós helyen.

A lány kézilabdacsapat éremszerzése biztos volt, mivel a döntőben lépett pályára, ahol aztán a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint 14-9-es félidei eredményt követően 30-26-ra legyőzte a korosztályos dán együttest.

A lány kosárlabdacsapat pedig bronzot szerzett azzal, hogy a helyosztón 57-46-ra jobbnak bizonyult a belga alakulatnál.
A zárónap délelőtti programjában a magyar küldöttség atlétikában szerzett két érmet: az Alexovics Dániel, Deák Zalán, Bodrogi Levente, Fodor Péter összeállítású fiú svédváltó második, míg a Lalik Petra, Rózsahegyi Bori, Ecseri Angéla, Kriszt Sarolta, Balogh Laura alkotta lány svédváltó a harmadik helyen zárt.

A magyar küldöttség így hat arany-, kilenc ezüst- és kilenc bronzéremmel zárt Besztercebányán, ez holtversenyben a harmadik legjobb szereplés. Ehhez hasonló teljesítménnyel végzett 2007-ben, akkor Belgrádban három arannyal, hét ezüsttel és 14 bronzzal jött össze a 24 érem. A legjobb eredményt 2017-ben, Győrben érte el 41 éremmel (13, 14, 14), míg 2003-ban, Párizsban 30-at (14, 8, 8) gyűjtött.

Forrás: magyarnemzet.hu, origo.hu