A teljes amerikai bankrendszer besorolását stabilról negatívra rontotta a hitelminősítő
A befektetői bizalom csökkenése többek között az amerikai bankok vagyonkezelésének kockázataiban is megmutatkozik. Ezeket a kockázatokat súlyosbítja a Federal Reserve System kamatemelése.

Mint a dokumentumból kiderül, a Moody's úgy véli, hogy a befektetői bizalom csökkenése többek között az amerikai bankok vagyonkezelésének kockázataiban is megmutatkozik. Ezeket a kockázatokat súlyosbítja a Federal Reserve System (Fed) kamatemelése. Az ügynökség megjegyzi, hogy a kockázatok továbbra is fennállnak, annak ellenére, hogy a kormány azt ígérte, hogy kártérítést fizet a csődbe ment bankok ügyfeleinek.
A Moody's arra számít, hogy az Egyesült Államok monetáris politikájára nehezedő nyomás addig folytatódik, amíg az infláció vissza nem tér a Fed céltartományába. A hivatal szerint az amerikai bankok éles betéti túlkínálattal néznek szembe a koronavírus-járvány alatti fiskális ösztönzők és az alacsony kamatlábak közepette. Az ügynökség megjegyzi, hogy egyes bankok ezeket a betéteket fix kamatozású értékpapírokba fektették, amelyek a Fed kamatemelése után veszítettek értékükből. Ez jelentős veszteségeket eredményezett.
Március 9-én a Silvergate Bank bejelentette, hogy felszámolja tevékenységét. Másnap, március 10-én a Silicon Valley Bank, a 16. legnagyobb amerikai bank csődöt jelentett.
Március 13-án pedig a Signature Bank bezárásáról vált ismertté.
Forrás: tozsdeforum.hu
(2023.03.15.)