Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

Duatlon-vb - Bragmayer Zsanett ezüstérmes

Bragmayer Zsanett ezüstérmet nyert a spanyolországi Ibizán rendezett duatlon-világbajnokság női versenyében szombaton.

A 29 éves sportoló a vb eredményközlő weboldala szerint 58:12 perc alatt teljesítette az 5 kilométer futásból, 20 kilométer kerékpározásból, majd zárásként további 2,5 kilométer futásból álló távot. Győzött a brit Emma Pallant 57:50 perces idővel, a harmadik helyen pedig a japán Ueda Aj ért célba (1:00:04 óra).

A 2021-ben rendezett tokiói olimpián 12. helyezett - ezzel a magyar női triatlonosok közül minden idők legjobb eredményét elérő - Bragmayer a nyitófutás után még 14. volt a 30 fős mezőnyben, kerékpározásban viszont kiválóan teljesített, és meg is nyerte ezt a szegmenst, bár Pallantnál csak két másodperccel volt gyorsabb. A zárófutásban aztán a brit versenyző jelentősen meglépett, a japán viszont már nem tudta utolérni Bragmayert, aki pályafutása első világbajnoki érmét szerezte ezzel duatlonban.

Bragmayer hétfőn az aquatlon-vb női versenyében is rajthoz áll Ibizán. Ebben a szakágban a magyar sportoló 2019-ben világbajnoki ezüstérmes volt.