Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13



Beindult a magyar henger az Olimpiai Reménységek Versenyén

Húsz éremmel 7 arany-, 8 ezüst- és 5 bronz leosztásban zártuk a pénteki napot a poznani Olimpiai Reménységek Versenyén. Az első döntők mellett az ezer méteres számokban elő- és középfutamokat is rendeztek.

Folytatva az elmúlt évek hagyományait, sorban érkeztek a fényesebbnél fényesebb érmek a magyar küldöttség részéről az ORV első döntős napján. Több számban is kettős magyar sikereket könyvelhettünk el és voltak, akik már az első napon többször is a dobogóra állhattak.
 
Női versenyzőink K-1 1000 méteren remekeltek. Az U15-ös korosztályban Hofer Bianka elsőként csapott célba, az U16 és U17-eseknél pedig mindkét indulónk érmet szerzett.
 
Női U16 K-1 1000 m: 1. Mészáros Anna, 3. Reisz Janka
 
Női U17 K-1 1000 m: 2. Molnár Kinga, 3. Kmetyó Klaudia
 
Eközben a fiúk egy-egy bronzérmet szereztek a királyszámban. U15-ben Gyarmati Károly Levente, míg U16-ban Jancsó Levente állhatott fel a dobogó harmadik fokára K-1 1000 méteren.
 
C-1 1000 méteren az U16-os fiúknál kettős magyar győzelem született: Gyányi Milán első, Pálfalvi Viktor a második helyen rúgta be hajóját. Ugyanebben a számban az U15-ösök között Kirchner István bronzérmet szerzett. A lányoknál Kis-Batka Iringó magabiztos pályával, több, mint két másodperccel volt jobb a teljes mezőnynél, ami a dobogó legfelső fokára vezette az U16-os korosztályban.
A párosban is minden döntőben volt magyar érdekeltség. U17 K-2 1000 méteren a lányoknál és a fiúknál is egyaránt a maximumot sikerült elérni:
 
Női U17 K-2 1000 m: 1. Molnár Kinga, Józsa Hanna, 2. Kmetyó Klaudia, Reisz Janka
 
Férfi U17 K-2 1000 m: 1. Mertz Attila, Konyecsni Milán, 2. Avar Tamás, Takács-Svetlai Benedek Álmos
 
Ugyanebben a számban az U16-osoknál a Jeszkel Panna, Acélos Hanna Glóra alkotta női páros is győzött, míg a férfi mezőnyben az Urbán Zsombor, Szabó Vilmos összeállítású hajó a második helyen csapott célba.
 
A kenu párosok is kiválóan szerepeltek, három ezüstérmet zsebeltek be egységeink:
 
Női U16 C-2 1000 m: 2. Szente Johanna, Bernáth Eszter
 
Férfi U16 C-2 1000 m: 2. Poszpischil Lőrinc László, Nagy Roland
 
Férfi U17 C-2 1000 m: 2. Ludány Mátyás, Vonga Ádám
 
Az ORV szombaton ötszáz méteres elő- és középfutamokkal folytatódik, valamint a délutáni program során újabb döntőket rendeznek.
 
 
Forrás: kajakkenusport.hu
(2023.09.09.)