Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

Izraelt legyőzve folytatta a vb-t az U20-as női válogatott

Az U20-as női vízilabda-válogatott tíz góllal volt jobb az izraelieknél a korosztály coimbrai világbajnokságán.

A nyitókörben az olaszoktól elszenvedett, ötméteresek utáni vereséget követően Izrael fiataljaival játszott a magyar U20-as női válogatott a korosztály coimbrai világbajnokságának B jelű, kiemelt csoportjában.

Benczur Márton együttesének magabiztos győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a lányok folyamatosan növelték az eredménybeli különbséget. A félidőben 11–3 volt az állás, a vége 18–8-as magyar siker lett.
A találkozón Aubéli Tekla ötször volt eredményes, míg Hajdú Kata és Sümegi Nóra is eljutott négy gólig. A válogatott vasárnap este az amerikaiak ellen zárja a csoportkört Portugáliában.

U20-AS NŐI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, COIMBRA
B CSOPORT, 2. mérkőzés
Magyarország–Izrael 18–8, ötméteresek után 13–14 ( 5–1, 6 –2, 4–2, 3–3)
Magyar gólszerzők: Aubéli 5, Sümegi, Hajdú 4-4, Szegedi, Dömsödi, Varró, Kardos L., Kóka

Képen a csapatkapitány, Szegedi Panni (Forrás: waterpolo.hu)
Forrás: utanpotlassport.hu