Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13



U21-es Eb-selejtező - Máltán is nyert a magyar válogatott

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra nyert Máltán az Európa-bajnoki selejtező keddi játéknapján.

A B csoport küzdelmeinek csütörtöki nyitányán a kazahokat Szegeden 2-0-ra győzte le Gera Zoltán szövetségi edző együttese, ezúttal pedig ahhoz a máltai együtteshez látogatott, amely a kazahok mellett papíron a leggyengébb ellenfél a csoportban.
 
A magyar válogatott már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Kocsis Dominik duplájával, a nem túl magas iramú második játékrész hajrájában pedig a kazahok ellen is betaláló Kovács Mátyás állította be a végeredményt.   
 
    Eredmény (az UEFA honlapja alapján):
    2. forduló, B csoport:
Málta-Magyarország 0-3 (0-2)
---------------------------
gólszerzők: Kocsis (3., 41.), Kovács (85.)
 
 
A magyarok a kazahok és máltaiak mellett a skótokkal, a spanyolokkal és a belgákkal szerepelnek egy csoportban. A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös U21-es kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok legközelebb a skótokkal játszanak október 13-án idegenben.
 
Forrás: MTI
(2023.09.13.)