Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Köszönjük, hogy éves adójuk 1%-át A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak ajánlották fel!
1%"/




KÁRPÁT-MEDENCEI MAGYAR NÉPTÁNCOSOK, NÉPZENÉSZEK, HAGYOMÁNYŐRZŐK EGYÜTTLÉTE

ÉLŐ HAGYOMÁNYUNK - Kösöntyű Találkozója a Lakitelek Népfőiskolán február 2-ától 4-éig

A rendezvény díjmentesen látogatható!
 
Részletes program:
 
KÁRPÁTIA RENDEZVÉNYHÁZ
 
Február 2. péntek

17.00-ig Vendégek érkezése (határon túliak, magyarországi szereplők), regisztráció, szállás elfoglalása
18.00–19.30 vacsora
20.00 Pál István Szalonna és Bandája koncertje
20.00 A találkozót megnyitja: Lezsák Sándor író, a Magyar Országgyűlés alelnöke
21.30 „Üzenet Haza” dramatikus táncmű - Fordulj Kispej Lovam Táncegyüttes, Zagyva
Banda, Koncz Gergely, Kovács Norbert
22.30 Táncház- zenél: Inoka Győző és Barátai
 
Február 3. szombat
Hagyománytisztelő néptáncegyüttesek szakmai találkozója. Az előadásokat főzenekarként kíséri Inoka Győző és Barátai. Műsorközlő Kovács Krisztián Kiki
8.00–10.30 színpadbejárás
10.30 A találkozót megnyitja: Potápi Árpád nemzetpolitikáért felelős államtitkár
10.30–13.00 Fesztivál első blokk
13.00–14.30 ebéd (közben színpadbejárási lehetőség)
14.30–16.30 Fesztivál második blokk
17.00-tól Együttes vezetők beszélgetése a Zsűrivel
17.30 GÁLAMŰSOR Félöves Hagyományőrző Csoport (Moldva) Erdélyi magyar, és román hagyományőrzők, Patyi Zoltán, Lajkó Levente, Nagyecsedi Hagyományőrzők. Kísér a Tokos zenekar, méhkeréki hagyományőrző zenekar, Vaszi Levente
19.00–20.00 Vacsora
20.30 A Zagyva Banda koncertje - Aranysarkantyúsok és Aranygyöngyösök gálaestje
22.00 Táncház – Magyarpalatkai Banda, Inoka Győző és Barátai, Zagyva Banda. Tokos Zenekar
 
Február 4. vasárnap

Hagyománytisztelő gyermek és ifjúsági néptáncegyüttesek szakmai találkozója.
Az előadásokat fő zenekarként kíséri a Zagyva Banda. Műsorközlő Kovács Krisztián Kiki
8.00–9.00 reggeli (csak az előzőleg ott alvók számára)
8.00–10.00 Színpadbejárás
10.00 A találkozót megnyitja: Závogyán Magdolna a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára
10.00–12.00 Gyermek és ifjúsági néptáncegyüttesek színpadi programja, I. rész
12.00–12.30 A Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola viselet-bemutatója, hagyományőrző táncosok segítségével
12.30–14.30 Gyermek és Ifjúsági néptáncegyüttesek színpadi programja II. rész
12.00–14.00 ebéd
15.00 Gulyás László előadása (előtér)
15.00-tól Együttes vezetők beszélgetése a Zsűrivel
16.00 Gálaműsor – Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület, kísér a Zagyva Banda
 
KÖLCSEY HÁZ TERME – KONCERTEK, KIÁLLÍTÁS
Február 3. szombat
10.00 Kiállítás-megnyitó – Tóth György, Kovács Ivett, Kása Béla, Váradi Levente (Közelítés Program)
19.00 Magyarpalatkai Banda és a Tokos zenekar közös koncertje
Február 4. vasárnap
9.00 Imádság és útbaigazítás – Kincses Kálmán református lelkész (Székelyszenterzsébet)
10.00-tól Kiállítás – Tóth György, Kovács Ivett, Kása Béla, Váradi Levente (Közelítés Program)
 
KÁRPÁTIA RENDEZVÉNYHÁZ (előtér)
Február 3. szombat
13.00–13.45 Mendicus Tamburazenekar
Február 4. vasárnap
15.00 Gulyás László egyszemélyes előadása
 
ZENEKAROK
Pál István Szalonna és Bandája • Tokos zenekar (Erdély, Kolozsvár) • Magyarpalatkai Banda (Erdély) • Zagyva Banda • Inoka Győző és Barátai • Méhkeréki hagyományőrző zenészek, Patyi Zoltán, Koncz Gergely • Mendicus Tamburazenekar (Vajdaság, Csantavér) MAGYARORSZÁGI ÉS HATÁRON TÚLI VENDÉGEK (felnőtt tánccsoportok) Kösöntyű Néptánccsoport (Lakitelek) • Pipacsok Néptáncegyüttes (Székelykeresztúr)
• Hagyományőrző táncosok Maros megyéből • Püspökhatvani Hagyományőrző Együttes • Méhkeréki Hagyományőrző Együttes • Borica – Bálint Sándor Táncegyüttes (Szeged) • Gerence Néptáncegyüttes (Veszprém) • Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület Ifjúsági Táncegyüttese (Szabadka) • Szőttes Kamara Néptáncegyüttes (Pozsony) • Félöves hagyományőrző Csoport (Moldva, Külső-Rekecsin) • Szeremlei Néptáncegyüttes • Botladozók - Ürömi Öröm Néptánc műhely (Üröm) • Bozót Néptáncegyüttes (Kiscsősz) • Fordulj Kispej Lovam Táncegyüttes (Kiscsősz) • Kurázsi Táncműhely (Kecskemét) • Kunság Táncegyüttes (Kecskemét) • Veszprém-Bakony Táncegyüttes (Veszprém) • Rákóczi-Kovács Gusztáv Hagyományőrző Együttes (Nagyecsed)
GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI CSOPORTOK (vasárnap) Lakiteleki Ifjúsági Néptánccsoport • Litéri Zöldág Néptáncegyüttes • Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola növendékei (Kiscsősz) • Kiscsőszi Ifjúsági Táncegyüttes • Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola és a Kapuvár Néptáncegyüttes közössége (Kapuvár) • Hírös Néptánc Tanoda Csutora, és Csipkebogyó csoportjai (Kecskemét) • Szeremlei Ladikos Táncegyüttes • Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület gyermek táncegyüttese (Szabadka) • Badacsony-Tördemic Néptáncegyesület (Badacsony) • Dolinka Ifjúsági táncegyüttes (Püspökhatvan) • Padkaporos Táncegyesület Ifjúsági Csoportja (Kiskunfélegyháza) • Tiszavirág Gyermek és Ifjúsági Néptánccsoport (Deszk) • Nagykun Táncegyüttes (Kisújszállás) • Alföld Néptáncegyüttes Ifjúsági Csoportja (Csongrád)
 
További információkért kattintson ide !

 
Forrás: nepfolakitelek.hu
(2024.01.23.)