Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13

KISS PÉTER PÁL PARALIMPIAI BAJNOK

Gratulálunk!

A magyar klasszis 100 méternél faképnél hagyta riválisait, és paralimpiai rekorddal magabiztosan nyert. Kiss Péter Pál így már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.

A franciaországi Vaires-sur-Marnes-ben található kajak-kenu központban eddig nem ünnepelhettünk magyar aranyat, az olimpián a második hely volt a legelőkelőbb helyezés, a paralimpián azonban Kiss Péter Pál címvédőként szállt vízre és remek teljesítményével meg is nyerte futámat.

A KL1 200 méter kajak döntőjében két magyar is rajthoz állt. A címvédő Kiss Péter Pál egyenes ágon jutott be a fináléba, amit Tokió után Párizsban is szeretett volna megnyerni.

Már az elején az élre állt és nem tudták utolérni, így megvan az első kajak arany Franciaországban.

A másik magyar döntős, Suba Róbert a negyedik helyen végzett.