Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13


LEZSÁK: A KÁRPÁT-MEDENCEI NÉPFŐISKOLAI HÁLÓZAT A MAGYAR MEGÚJULÁS EGYIK ERŐFORRÁSA

Október 2-án szakmai napot tartott a lakiteleki Hungarikum Ligetben a Kárpát-Medencei Népfőiskolai Hálózat. A Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület beszámolója szerint 21 hálózati tag számolt be az elmúlt félévben végzett munkájáról és a közelgő eseményekről.

Kárpáti Árpád a Kárpát-Medencei Népfőiskolai Hálózat megbízott vezetője köszöntőjében örömmel konstatálta, hogy elég népes az a térségi együttműködés, ami a népfőiskolai hálózatot jelenti. Kiemelte, hogy fontosak számukra azok a kis népfőiskolák, melyeknek immár második éve pályázatokat hirdetnek, illetve mindig vannak várományosok, akik érdeklődnek a Hálózat, a hálózati működés iránt.
 
A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány 30 éves szakmai tapasztalata és együttműködései alapján hozta létre a Hálózatot 2021-ben. Az előkészítő munka hosszú évekig tartott, amelyben számos szervezet és szakember vett részt, többször felmérték az országban működő népfőiskolák körét, akik részére időszakos pályázati lehetőségek biztosítása mellett szakmai műhelyeket is szerveztek. A Népfőiskolai Hálózat tagjai nagytérségi, térségi, kistérségi, határon túli és helyi struktúrában végzik a feladataikat, szervezik programjaikat. Lezsák Sándor kifejtette, hogy a népfőiskola, mint sajátos, erősödő intézményrendszer, a magyar megújulásnak egyik erőforrása, forrásvidéke lehet.
 
 
2021 nyarán az a alapítók egyetértettek abban, hogy a közös értékrend, a közös gondolkodás az együttműködés alapja, ezért minden hálózati tag számára alapvető fontosságúak az alábbi értékek és célok, amelyek minden tevékenységükben jelen kell, hogy legyenek. Ez jelenti az értékalapú működést, építkezést, fejlődést. A környezetünkben tapasztalat gyakori változásokhoz való viszonyulásunkat, azok kezelését kizárólag értékalapon, erős alapértékek mentén tudjuk eredményesen megvalósítani.
 
Forrás: nepfolakitelek.hu, karpataljainepfoiskola hu
(2024.10.05.)