Árpádsávos Zászló
„Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tőle kérek kenyeret s csak ő,
kivel a kenyeret megosztom”
(Dsida Jenő: Psalmus Hungaricus)
Székely Zászló
MAGYAR SZEMMEL
A MAGYAR ÚTON
A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány
1092 Budapest, Ráday u. 32. I. em. 3.
+36-1-781-3236
info@magyarforum.info
Kérjük, hogy éves adójuk 1%-át ajánlják fel A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítványnak-oldalunkért
1%"/
Kedvezményezett alapítvány neve: A Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány

adószáma: 18670275–1–13


TISZTÍTŐTŰZ, VAGY GONZÓ

Ma megláttam Tarjányi Péter posztját az oldalamon. A biztonságpolitikust a Tisza feltétlen hívének tételezem.
Valami nem stimmel c. posztjából mégis kisüt a csalódottság. Azt írja, hogy egy országot nem politikai show-val kellene működtetni, vagy nagy hirtelen tartott sajtótájékoztatókkal, hanem emberekkel, szervezéssel, ha kell napi 24 órában kemény munkával.
Kicsit körülírva, de tulajdonképpen azt mondja: na ez az ami nem megy! Nem működik a Tisza-kormány alatt az Állam! Helyette kormányzati show műsorok mennek.
A szakértő nem „Fidesz-fan"!, azonban ez már neki is sok.
 
Elkezdtem számolni. A választások április elején voltak, most meg június vége van. Pont rendkívüli plenáris ülés összehívásának esete forog fenn, mondom, csak megnézem már, mi folyik a T. Házban?
 
Pont ugyanaz, ami a kampányban. Magyar Péter beszél és beszél és beszél. Hát hogyne, mikor neki grádics adatott!
De miért ilyen bő nyállal, epével, revansvággyal telítve, önkontroll nélkül?

A mondandója erősen szubjektív, vádak sora, puszta vélelem alapján, ami személy szerinti rágalmazásba torkollik. Pedig nincs egyetlen darab elmarasztaló ítélet se a kezében.
A Btk vajon mit mond erről? Maffia, mondja a pulpitust elhagyva a helyéről is megállás nélkül szájaló figura, aki már talán maga magát sem gondolja felelős országvezetőnek. Ellenkezőleg, az ellenzék egy-egy visszaszúrására a kamera a kiborult, idegesen heherésző ember eltorzult arcát mutatja. Aki folytatja: maffia, az működött itt 16 éven keresztül ismételgeti.

Ha ez maffia volt, abban 14 hosszú éven át benne voltál te is Magyar Péter! Fejedtől a talpadig! - válaszolják neki régi pártjából képviselőtársai és fölkérdezik: mikor milyen pozícióban vetted föl a „maffiapénzeket”, hogy volt amikor az égen ragyogó naphoz hasonlítottad a korábbi kormányfőt, és tapsoltad  véresre a tenyered a „maffiafőnök” előadásain? Záporoznak a kérdések a „szeretve tisztelt miniszterelnök” felé.
 
Tisztítótűz programot indítok, mondja erre Magyar Péter a parlament plenáris ülésén és standapé szénné égeti magát. Mikor rájön, hogy túltolta a maffiázást, akkor gyorsan bedobja: az ellenzék volt igazságügyminiszterétől tudja, hogy a Fidesz egy maffia, amiből nem lehet kiszállni. A hivatkozott igazságügyminiszter, a volt felesége a mai miniszterelnöknek, gyermekeinek az édesanyja. Rémes.
 
A gonzó stílusjegyeit mutatja ez az újonnan felállt parlament. A féktelen, extrém nyers stílus a kormányzás helyett van, Magyar Péter bosszúszomjas üzenetei hatásának a felerősítésére.
Valami tényleg nem stimmel.
 
Papolczy Gizella